МалайзіяГотель Shangri-La 5 * Готель розташований в центрі міста Куала-Лумпур і включає 681 номер, у тому числі номери-люкс.Поряд з ... Читати далі.
МонголіяЩо подивитися Національний парк Горхі Терелж Мальовнича долина Горхі оточена гранітними скелями.Національний парк займає площу близько 300 тисяч гектар, покриту горами і лісами, скелями, річками і ... Читати далі.
В'єтнамВідпочинок та екскурсії В краю синього моря Збільшити картуТривалість: 13 ночей / 14 днівМаршрут: Хошимін - Меконг - НячангВідпочинок на ... Читати далі.
ТаїландГотель Phulay Bay, A Ritz-Carlton Reserve 5 * Курорт Phulay Bay, A Ritz-Carlton Reserve, як справжній заповідник, оповитий спокоєм ... Читати далі.
Китай Китайські палички Історія китайських паличок Історія китайських паличок для їжі налічує вже декілька тисячоліть.Вчені вважають, що вперше їх сталі використовувати в Китаї ще до ... Читати далі.
ТаїландГотель Banthai Beach Resort (Патонг Біч) 3 * Готель розташований в 20 хвилинах їзди від г.Пхукет, ... Читати далі.

Йорданія

Йорданський король

Цивілізації приходили і йшли, великі міста перетворювалися на руїни, гинули великі імперії, залишалися тільки піски, скелі да кочівники, бредуть від оазису до оазису. А потім, замішане на молодий гарячої східної крові, вірі і політиці, світових законах і випадку, виникло на фундаменті минулих епох, між Мертвим і Червоним морями, між Єгиптом і Сирією нова держава - Йорданія.

Не було такої держави. Нічого не було. Пустеля, оазиси, та кочували племена бедуїнів. Але англійці і французи, давно точили зуби на Османську імперію, обіцяли арабським племенам незалежність. Розпочалася перша світова війна. А потім - Велике Арабське повстання. Османська імперія розвалилася, але незалежності араби так і не побачили. Рішенням Ліги Націй Антанта забрала собі так звані підмандатні території, над якими могла здійснювати контроль, - весь сиро-палестинський регіон. Палестина відійшла англійцям, Сирія - французам. На території емірату Трансиорданиии, що виник у 1922 році посеред пустелі, стояли британські війська.

У 1921 році був створений Арабський легіон - армійські частини Трансиордании, покликані підтримувати порядок на підмандатної території. Утримувався він на англійські гроші.

Королівську династію Трансиордании складали вихідці з Саудівської Аравії. З 1939 року начальником штабу став Глабб - хитрий і розумний подданий Її Величності. Більшість офіцерів Арабського легіону також складали англійці. Привілейованою частиною легіону була бедуїнська варта, або «сили пустелі», - представники бедуїнських племен.

Шістнадцятирічний КОРОЛЬ

Нинішній король (мається на увазі нині покійний король Хусейн, якого змінив на престолі його син Абдалла - прим. Анхар Кочнєва) провів важке дитинство. Його велика родина із хворим батьком на чолі часом голодувала, а в сильні холоди в Аммані у неї не вистачало коштів, щоб опалювати невеликий будинок. Та й дивлячись що називати будинком. Трансиорданія була бідна - ніяких природних ресурсів, ніяких багатств. А шейх відрізнявся від звичайного члена племені бедуїнів тільки тим, що намет його ставилася не на чотирьох палях, як у всіх, а на шести, щоб під час зборів вмістити більше народу. В холоду опалювалися кізяком, але навіть кізяка не завжди вистачало. Єдиною радістю короля, пронесеної їм крізь дитинство, був нікельований велосипед, подарований двоюрідним братом. Дідусь короля Хусейна, Абдалла, був людиною вченою, начитаним і захотів дати освіту онуку. Він послав Хусейна вчитися в Єгипет, а потім в Англію, і той наполегливо займався, долаючи труднощі англійської мови і освоюючи нелегкий курс наук слухача елітного військового коледжу. Життя виховала в ньому стійкість і волю, які стали корисним доповненням до інших природним якостям, успадкованим від предків-бедуїнів.

Почалася друга світова війна - смутний час для Йорданії. Арабський легіон, продовжуючи підкорятися далекої Британії, охороняв аеродроми, бази і склади, брав участь у придушенні повстання в Іраку. Потім на легіон поклали поліцейські функції. Але час змінився і в гру включилися інші фігури. За сприяння Сполучених Штатів, Радянського Союзу та інших перемогли країн на узбережжі Червоного моря була створена держава Ізраїль, і регіон захлеснула арабо-ізраїльська війна. Англійці вже не могли контролювати свої підмандатні території. Зрештою Йорданія офіційно отримала незалежність. Несподівано, при спробі перевороту король Абдалла був убитий. Тяжкохворий батько Хусейна не міг прийняти трон, і шістнадцятирічному спадкоємцеві престолу довелося взяти владу в свої руки. Це сподобалося не всім. Кращі друзі самодержця, слідуючи добрій традиції, стали схиляти на свій бік армію. Ні хвилини не вагаючись, Хусейн сів у машину і відправився на переговори з бунтівними частинами практично один. Він зміг заспокоїти їх і схилити на свою сторону. Це було першим кроком кар'єри Хусейна бен Талала, що став 11 серпня 1952 фактичним правителем країни, званої Йорданією.

«У НАС НЕМАЄ РЕСУРСІВ, АЛЕ Є МОЗГИ ...»

Не можна сказати, що Йорданія - країна, яка розкошує. Мала кількість оазисів, ніяких накопичень, майже ніяких природних ресурсів. Після війни з Ізраїлем у 1967 році ізраїльтяни захопили західний берег річки Йордан, де вирощувалися олійні культури, і сільське господарство довелося відроджувати на півночі країни. У період арабо-ізраїльських конфліктів Йорданія вважалася фронтовим державою. Саудівська Аравія й інші арабські країни давали субсидії на оборону. А в сімдесятих молоді арабські країни, насититися нафтою, стали розростатися. Знадобилися виконроби, менеджери, організатори. І тут позначилася далекоглядність королівської політики, яка зробила надбанням нації, бідної природними ресурсами, «людський фактор». У всьому арабському світі відома динамічність йорданців, які постачають кращих менеджерів, управлінців високого рівня, технічних фахівців і щасливих підприємців. Йорданці відправилися працювати в Ірак, Кувейт, Саудівську Аравію. В країну потік капітал. «У нас немає ресурсів, але є мізки», говорив Хусейн бен Талал. У містах рік за роком створювалася інфраструктура, вони облаштовувалися і набували цілком сучасний вигляд. За рахунок припливу капіталу з'явилися накопичення, виник туристичний сектор, були побудовані готелі.
Почалася війна Ірану та Іраку, війна довга і досить кровопролитна. Порт Іраку (місто Басра) опинився під вогнем ворожої артилерії. Всі поставки до воюючої державу пішли через Йорданію. Вона і сама почала поставляти продукцію в Ірак, закуповуючи вихідні матеріали і виробляючи дрібну переробку або зборку.

Ніщо не може тривати вічно, скінчилася і ірано-іракська війна. В економіці Йорданії стався обвал - держава позбавлена важливої статті доходів. Криза тривав з початку до середини 90-х років. Зараз становище Йорданії покращився за рахунок приватизації державної власності, а так само розширення торгівлі та туризму (після укладення мирного договору з Ізраїлем). Темпи зростання валового внутрішнього продукту дають щорічний п'ятивідсотковий приріст.

Король зумів завоювати і зберегти любов і довіру своїх підданих. Ніщо людське йому не чуже, він не боїться ніякої чорнової роботи. Це зробило його незамінним політиком і визнаним лідером країни. Хусейн бен Талал став об'єднавчою фігурою для народу Йорданії. Він уособлює світську владу, але в Йорданії сильна й інша структура - племінна, родова. На об'єднанні цих двох сил і тримається Йорданське держава. Хусейн бен Талал контролює події всередині країни, багато з яких мають досить підступний підтекст. З дивовижною постійністю він знаходить неординарні виходи з будь-яких ситуацій. Схильність до нетривіальним вчинків з'явилася у Його Величності давно. Траплялося, під виглядом таксиста Хусейн возив своїх підданих, щоб як Харун ар-Рашид, дізнаватися їхні настрої. Бувало, сам сідав за штурвал винищувача і наносив офіційні візити у віддалені держави. Або разом зі своїми дітьми виходить очищати вулиці Аммана від побутового сміття - приклад виявився воістину «заразливим» - вулиці Аммана своєю чистотою вигідно відрізняються від, скажімо, вулиць єгипетської столиці.

На відміну від західних монархів, яким то одного не можна, то іншого, йорданський діє з розмахом. Хусейн одноосібно повернув хід подій навколо своєї країни, абсолютно несподівано для всіх уклавши мирний договір з Ізраїлем. Не чекаючи завершення мадридський та інших тупикових переговорів, король, слідом за Єгиптом, зробив цей зухвалий крок, не побоюючись арабського громадської думки. Не побоявшись оголити ще один фланг у протистоянні з Ізраїлем, Хусейн бен Талал зберіг країну.

Все в Йорданії робиться з відома короля і його найближчих сподвижників, серед яких його брат емір Хасан. Іменем короля піддався змінам політичний устрій держави. Король не побоявся і різкого переходу до демократії. З його благословення країна створює середній клас - оплот буржуазної пристойності і загального достатку, хоча Йорданія і без того давно є частиною капіталістичного світу. Завдяки проведеним реформам, Хусейн бен Талал став вельми популярною фігурою. Традиція арабського суспільства така, що будь то шейх, емір або сам король, всі вони - члени великої родини. До того ж не в звичаї бедуїнів обробити себе від інших, підкреслювати свої переваги, а тим більше хизуватися багатством і славою. У країні немає злочинності, тероризму, народ тверезий, а поняття тіньової діяльності - в дивину. У поведінці йорданців будь без праці обчислить бедуїнський стриманість, а при ближчому знайомстві побачить чесність і силу духу. Не сховається від погляду і динамічність, обов'язковість, в цілому не дуже властиві мешканцям пустель і оазисів. Йорданців властива відома широта поглядів. Багато хто з них не погано розбираються в мистецтві і культурі немусульманського світу, що виділяє їх із числа інших арабо-мовних народів.

Перекладено з turizm.ru

19.02.2007


Перекладено з orient-travel.ru

17.06.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!


ІзраїльГотель Carlton Tel Aviv 5 * Розкішний бутик-готель Carlton Tel Aviv ... Читати далі. КитайГотель China World 5 * Готель знаходиться в самому центрі Пекіна поруч з великим торговим центром Wangfujing та ... Читати далі. ТаїландГотель The Sukhothai Bangkok 5 * The Leading Hotels of the World Образно кажучи, Бангкок - це не просто столиця Таїланду, це «головні ... Читати далі.
что читают
мой текст