МальдівиВізи Віза для громадян Росії оформляється в пункті прибуття (аеропорт Мале) безкоштовно, вона дійсна протягом 30 днів ... Читати далі.
ТаїландГотель Royal Cliff Beach 5 * Готель розташований в південній частині Паттайя, в 3 кілометрах від ... Читати далі.
КитайГотель Aegean Conifer Resort 5 * Aegean Conifer Resort - чудовий готельний комплекс, розташований на одному з ... Читати далі.
ІндіяГотель Devi Garh 5 * Rating: 92.4 Conde Nast (USA) ... Читати далі.
СиріяВізи Громадянам Росії і СНД для відвідин Сирії потрібна віза.Візу можна оформити як на кордоні, так і в консульському відділі посольства Сирії ... Читати далі.
ТаїландГотель Bo Phut Resort and Spa (Бопхут Біч) 5 * Цей елегантний бутик-готель розташований на північному узбережжі острова Саму.Готель пропонує ... Читати далі.

Марокко

Туристична інформація


Як дістатися?

До Марокко можна долетіти рейсами Air France з пересадкою в Парижі, звідки існують щоденні рейси в Касабланку, Марракеш і Рабат. Стикування зазвичай нетривалі.

Alitalia літає з Москви в Касабланку через Рим.

Рейси в Марокко здійснюють і інші європейські компанії: Swiss через Цюріх, Iberia через Мадрид, Turkish Airlines через Стамбул, Ryanair виконує рейси в марокканські Марракеш, Агадир і Надор з Лондона, Жерони (Іспанія) і Дубліна (Ірландія).


Поради мандрівникам

Валюта

Марокканська валюта - дирхам. Використовуються купюри в 200, 100, 50 і 20 дріхам, а також монети в 50, 20, 10 і 5 центів.

Релігія

Іслам - офіційна релігія Марокко, його сповідує велика частина населення. Однак в Марокко іслам співіснує у взаєморозумінні з іншими релігіями.

Митниця

При проходженні паспортного і митного контролю в Марокко слід мати терпіння, так як всі формальності виконуються вкрай повільно. За порушення митних норм покладається негайна депортація, найчастіше закінчується повною забороною на в'їзд в країну в наступному.

  • Ввезення і вивіз іноземної валюти не обмежений, але її ходіння на території королівства заборонено. Суми, еквівалентні 15 тисячам марокканських дирхамів і вище, повинні бути обов'язково оголошені у в'їзній декларації. Вивезення іноземної валюти можливий тільки в межах задекларованого, а для експорту більш великих сум потрібно банківський сертифікат про обмін.
  • Ввезення і вивіз національної валюти заборонений. Зворотний обмін невикористаної марокканської валюти можливий в межах 50% від суми, обміненої після прибуття в країну, якщо тривалість перебування в Марокко складає більше 48 годин, або 100% - якщо перебування в Марокко складає менше 48 годин.
  • Дозволені до ввезення не більше 1 л міцних спиртних напоїв і 1 л вина на одного дорослого; до 200 сигарет (або сигарилл), 50 сигар або 250 г тютюну; до 5 г парфумерії, а також особисті речі.
  • Існує обмеження на ввіз професійного фотообладнання (на аматорську фототехніку це не поширюється). Заборонено ввезення фото-, відео-та друкованої продукції, що містить елементи порнографії і суперечить нормам ісламу, а також наркотиків і зброї (спортивна зброя і боєприпаси можна ввозити на підставі спеціального дозволу).
  • Без спеціального дозволу заборонено вивезення предметів і речей, що представляють історичну і художню цінність.
  • Домашні тварини повинні мати ветеринарний сертифікат міжнародного зразка. Птиці всіх видів ввозяться в Марокко без обмежень і документів.

Час

Відстає від московського на 3 години, з останньої неділі березня по останню неділю жовтня - на 4 години.

Особливості поїздки

У період рамадана (з грудня по лютий) заборонено пити та їсти до заходу сонця, категорично заборонено вживати спиртні напої (навіть туристам), магазини працюють за скороченим графіком або не працюють зовсім.

Дуже дорого коштує фотоплівка, тому якщо ви користуєтеся плівковим фотоапаратом, плівку краще привезти з собою.

Користуйтеся кремом проти загару (навіть у хмарну погоду), а також сонцезахисними окулярами і захисної легким одягом. Небезпечних комах небагато, а літаючих і того менше. Слід побоюватися тільки скорпіонів і павуків в пустельних районах.

Вихідні

Щотижневі вихідні дні - субота і неділя, але багато ремісники і торговці не працюють також по п'ятницях, у день молитов. На ринку все лавки працюють без вихідних, але самі марокканці у вихідні на ринок не ходять, тому ціни в ці дні помітно вище.

Алкоголь

Спиртні напої продаються повсюдно, але їх продаж у магазинах припиняється в 20.00 (в готелях часто роблять винятки з цього правила).

Безпека

Кишенькових злодіїв в Марокко дуже багато, тому слід приймати звичайні заходи безпеки - не носити гаманець в легкодоступних зовні кишенях одягу, фотоапарати і сумочки - тільки на ремені, нічого не залишати в машині або ставити машини тільки на охоронювані стоянки, спеціально обслуговуються охоронцям (повинні мати формені жетони). Туристична поліція дуже лояльна до іноземців і в той же час дуже жорстко поводиться з місцевим населенням. Фотографувати військових і поліцейських суворо заборонено.

Приставання та жебракування в туристичних місцях є певною проблемою для іноземних туристів, але місцева влада роблять серйозні заходи для його обмеження. Слід відкидати докучання ввічливо, з посмішкою, але твердо, ні в якому разі не переходячи на підвищені тони. В крайньому випадку слід звернутися до гідів тургруп (вони уповноважені владою цілком законно протистояти дрібним жебракам) або до працівникам спеціального туристичної поліції. Жінкам без супроводу чоловіка слід проявляти підвищену обережність.

Найбільш нудними для туриста в сенсі жебраків і шахраїв є туристичні зони в районі Агадіра, історичні міста Фес, Марракеш, Танжер і Долина Драа (район Уарзазат). Особливо проблемним може виявитися відвідування населених місцевими жителями Касаб. Діти, які звикли виклянчувати у туристів дирхамів, часто поводяться зухвало, по-хамськи, хапають за руки, можуть кидати услід каміння, спробувати залізти у вашу машину. Особливу уважність варто проявляти самотнім туристками, які бажають відвідати Касаб: їх бажано відвідувати в групі або в супроводі туристів-чоловіків. Крім того, неприємна ситуація складається на виході з танжерським порту, куди прибувають туристичні пороми з Іспанії. Ні в якому разі не рекомендується вступати в які-небудь переговори або ділові відносини з переслідуючими туристів особами. Якщо ця пропозиція таксі - то з гарантовано завищеною ціною, якщо готелю - то з великою переплатою на користь посередника, якщо обмін грошей - або банальний обрахування, або дуже поганий курс. Зайве говорити про те, що будь-які пропозиції покурити (або купити) гашиш слід відкидати на корені.

При всій доброзичливості марокканців в цілому і їх бажанні допомогти туристу або просто поговорити з ним про життя, слід з великою підозрою ставитися до людей, які самі звертаються до вас. Наприклад, у поїздах, що прямують з Танжера в Фес, працюють цілі команди професійних шахраїв, які відшукують серед пасажирів туристів. Завдання таких команд завести знайомство, а до моменту прибуття поїзда в пункт призначення встигнути досягти з туристом домовленості про те, що той буде жити в "найкращому готелі", відвідає "найкращий магазин килимів", поміняє гроші за "найкращому курсу". Не виключена і банальна крадіжка. Не слід довіряти новому знайомому свої речі навіть на кілька хвилин.

На щастя, при подорожі по містах узбережжя від Рабату до Ес-Сувейри ви навряд чи зіткнетеся зі згаданими неприємностями.


Тури Марокко Вгору

Перекладено з orient-travel.ru

17.06.2019

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения


Внимание, комментарии чистятся от ссылок!


ОАЕГотель Atlantis The Palm Dubai 5 * Atlantis The Palm Dubai - це ... Читати далі. КитайІндивідуальні тури Пекін-Чжанцзяцзе-Дехан-Фенхуан-Шанхай Тривалість: 10 днів / 9 ночейМаршрут: Пекін-Чжанцзяцзе-Дехан-Фенхуан-Шанхай ПРОГРАМА ТУРУ коротко докладно коротко докладно ДеньПрограмаДень 1 Пекін Прибуття в Пекін.Трансфер в ... Читати далі. ІзраїльТуристична інформація Як дістатися? Дістатися до Ізраїлю можна регулярним прямим рейсом з Москви ... Читати далі.
что читают
мой текст